Perepeczko najbardziej znany był właśnie z roli Janosika. Oprócz tytułowej roli w tym serialu zagrał też porucznika w serii 13 posterunek, wystąpił w filmie Dublerzy, a także w kultowym Panu Tadeuszu. Mimo tytułowej roli i wielkie popularności dzięki serialowi Janosik, nie otrzymywał wiele dużych propozycji zawodowych po tym serialu. Po prostu widzowie za bardzo kojarzyli go właśnie jako Janosika.
Mimo, że w ostatnich latach przed śmiercią miał ponad 40 kg nadwagi, to w młodości imponował umięśnioną, atletyczną sylwetką. Trenował kulturystykę, a jego imponującą sylwetkę podkreślał niebywale wysoki wzrost - prawie 200 cm.
Z kolei, jako zupełnie młody chłopak, był wyjątkowo szczupły. - Zero tkanki tłuszczowej i zero tkanki mięśniowej - tak opisywał 13-letniego siebie Perepeczko. Tata wysłał go wtedy do klubu wioślarskiego, gdzie Perepeczko nabrał masy.
Skończył szkołę aktorska, w której poznał swoją przyszłą żonę. Żonaty był z Agnieszką Fitkau-Perepeczko, która dziś znana jest z posiadania coraz to młodszych partnerów. Podobno to związek z Fitkau wpędził go w nadwagę, ponieważ Perepeczko nie mógł poradzić sobie z emigracją żony do Australii, a tęsknotę po prostu zajadał.
W Częstochowie stoi ławeczka upamiętniająca życie aktora. Właśnie w domu nieopodal Jasnej Góry zmarł Perepczko. Urodził się jednak w Warszawie i to tam został pochowany - dokładnie na Powązkach.
Widywałem go często gdy był dyrektorem teatru w Częstochowie. Moja uczelnia miała wspólny dziedziniec. Zawsze pod tylna szybą Toyoty czy też Hondy miał góralski kapelusz. Ehhh to były czasy...
OdpowiedzUsuń